Post by GM-MOD-PatrickHJ on Oct 16, 2007 23:52:56 GMT 1
Vinder af Pokalturneringen 2: Sjakta United
Denne gang vil turneringsformen være anderledes, så flere hold kan være med! Der vil blive spillet knock-out turnering, og alle der har lyst til at være med, kan tilmelde sig turneringen!
Dette er den største "officielle" Pokalturnering i Danmark, og det her bliver ikke den sidste turnering af slagsen!
Turneringsform og regler:
Turneringen bliver spillet som knock-out runde, hele vejen til finalen. Der vil blive seedningslag, udfra holdet man spiller med i sine venskabskampe. Jeg står for seedning og lodtrækningen, og du kan tjekke hvem du skal møde herinde på forummet, og du vil også få en besked på HaMa, hvor kampprogrammet vil stå i. Man spiller ude og hjemme i hver runde, og den sammenlagte vinder af de to kampe, går videre til næste runde.
HUSK AT!!: Hjemmeholdet står for at invitere modstanderholdet til kamp, og hvis et hold har arrangeret en anden kamp, eller ikke accepterer invitationen, taber det hold automatisk 15-0. Det skal meldes til mig, hvis dette skulle ske. Tirsdag kl. 00:00 (altså hvor mandag bliver til tirsdag) er sidste dag man kan udfordre. Så hvis man ikke har fået en udfordring, eller udfordret, eller ens invitation ikke er blevet accepteret, inden tirsdag, er man fri til at udfordre et andet hold, udenfor turneringen og man har vundet kampen 15-0.
Turneringsplan:
FINALER
Semifinaler
Kvartfinaler
5. Runde
4. Runde
3. Runde
2. Runde
Venlig Hilsen PatrickHJ
Manager Brabrand IF
Landstræner Danmark
GM og MOD
Denne gang vil turneringsformen være anderledes, så flere hold kan være med! Der vil blive spillet knock-out turnering, og alle der har lyst til at være med, kan tilmelde sig turneringen!
Dette er den største "officielle" Pokalturnering i Danmark, og det her bliver ikke den sidste turnering af slagsen!
Turneringsform og regler:
Turneringen bliver spillet som knock-out runde, hele vejen til finalen. Der vil blive seedningslag, udfra holdet man spiller med i sine venskabskampe. Jeg står for seedning og lodtrækningen, og du kan tjekke hvem du skal møde herinde på forummet, og du vil også få en besked på HaMa, hvor kampprogrammet vil stå i. Man spiller ude og hjemme i hver runde, og den sammenlagte vinder af de to kampe, går videre til næste runde.
HUSK AT!!: Hjemmeholdet står for at invitere modstanderholdet til kamp, og hvis et hold har arrangeret en anden kamp, eller ikke accepterer invitationen, taber det hold automatisk 15-0. Det skal meldes til mig, hvis dette skulle ske. Tirsdag kl. 00:00 (altså hvor mandag bliver til tirsdag) er sidste dag man kan udfordre. Så hvis man ikke har fået en udfordring, eller udfordret, eller ens invitation ikke er blevet accepteret, inden tirsdag, er man fri til at udfordre et andet hold, udenfor turneringen og man har vundet kampen 15-0.
Turneringsplan:
FINALER
28/2 √ Sjakta United 32-28 Smiff Gunners |
6/3 √ Smiff Gunners 29-30 Sjakta United |
Semifinaler
14/2 √ Smiff Gunners 28-28 Koed IF √ Shakertime hk 27-35 Sjakta United |
21/2 HOLD DER ER VIDERE TIL FINALERNE, ER MARKERET MED GRØN! √ Koed IF 30-34 Smiff Gunners √ Sjakta United 33-27 Shakertime hk |
Kvartfinaler
31/1 √ Duckhamton Country Club 0-0 Shakertime hk √ Lazio Handbal 27-32 Sjakta United √ Ferslev Håndbold 34-37 Koed IF √ NumberOne 27-29 Smiff Gunners |
7/2 HOLD DER ER VIDERE TIL SEMIFINALERNE, ER MARKERET MED GRØN! √ Shakertime hk 31-28 Duckhamton Country Club √ Sjakta United 33-26 Lazio Handbal √ Koed IF 34-35 Ferslev Håndbold √ Smiff Gunners 32-28 NumberOne |
5. Runde
17/1 √ GUL SAFT 22-28 Sjakta United √ the-newfields 22-26 Shakertime hk √ Bolbronx 22-30 Smiff Gunners √ THK Sonderjyske 24-30 NumberOne √ TeamJapp 0-15 Koed IF √ Brøndby IF 32-32 Duckhamton Country Club √ Lazio Handball 35-33 Güthenburg HK √ Ferslev Håndbold 32-28 Octavia HK |
24/1 HOLD DER ER VIDERE TIL KVARTFINALERNE, ER MARKERET MED GRØN! √ Sjakta United 34-25 GUL SAFT √ Shakertime hk 34-25 the-newfields √ Smiff Gunners 29-25 Bolbronx √ NumberOne 36-30 THK Sonderjyske √ Koed IF 28-24 TeamJapp √ Duckhamton Country Club 36-28 Brøndby IF √ Güthenburg HK 31-34 Lazio Handball √ Octavia HK 30-37 Ferslev Håndbold |
4. Runde
3/1 √ Sala GF 0-15 NumberOne √ Sjakta United 15-0 TEAM SLAUTER √ Kaboha HK 28-38 Duckhamton Country Club √ Brøndby IF 33-29 HK Ludvig √ TEAM SYDHAVSØERNE - Güthenburg HK √ Jokke HK 32-36 Ferslev Håndbold √ Octavia HK 26-20 PoWerS (spiller for Vejen HK i den første) √ Coco Spánià 27-26 TeamJapp √ Team Kampus 0-15 GUL SAFT √ team m.b 31-33 Bolbronx √ pølsehat 26-32 Koed IF √ the-newfields 15-0 FCK håndbold √ Lazio Handball 30-21 Team Sparco √ Deucex 32-30 Smiff Gunners √ Shakertime hk 28-22 team balling √ THK Sonderjyske 28-31 Brabrand IF |
10/1 HOLD DER ER VIDERE TIL 5. RUNDE, ER MARKERET MED GRØN! √ NumberOne 15-0 Sala GF √ TEAM SLAUTER 24-31 Sjakta United √ Duckhamton Country Club 35-32 Kaboha HK √ HK Ludvig 29-33 Brøndby IF √ Güthenburg HK 32-26 TEAM SYDHAVSØERNE √ Ferslev Håndbold 36-27 Jokke HK √ Vejen HK 23-29 Octavia HK √ TeamJapp 35-32 Coco Spánià √ GUL SAFT 20-26 Team Kampus √ Bolbronx 34-24 team m.b √ Koed IF 32-25 pølsehat √ FCK håndbold 0-15 the-newfields √ Team Sparco 33-36 Lazio Handball √ Smiff Gunners 27-24 Deucex √ team balling 20-26 Shakertime hk √ Brabrand IF 24-35 THK Sonderjyske |
3. Runde
20/12 √ Sala GF 15-0 Team Trosborg √ Lavic 0-15 NumberOne √ Bjerringbro-Silkeborg 15-0 TEAM SLAUTER √ PV Superstarz 21-29 Duckhamton Country Club √ Gadstrup HandballClub 28-36 HK Ludvig √ team m.b 15-0 RØVED DT √ Roskilde Håndbold 24-30 Güthenburg HK √ Yastulu hk 34-36 Ferslev Håndbold √ Team_Crap 38-31 Vejen HK √ Kaboha HK 32-27 Pløret Pingvin √ Team-Olesen 17-30 TeamJapp √ Brøndby IF 20-26 All. HK √ CB Greve 29-34 GUL SAFT √ LooCo 0-15 Bolbronx √ TEAM SYDHAVSØERNE 21-25 Rocco Superstars √ FC Pistol Pete 0-15 Koed IF √ team rupperduck 0-15 FCK håndbold √ BØVS HK 0-15 Team Sparco √ Viborg HK College 1 26-30 Smiff Gunners √ john jerns tropper 0-15 team balling √ Jokke HK 15-0 Diablo`s √ Octavia HK 15-0 IF Radulo √ Coco Spánià 34-28 The Hurricanes √ Aarup BK 0-15 Brabrand IF √ Team Kampus 26-35 team kakao √ Sjakta United 33-25 Nøvling IF √ KN´s Team 0-15 Shakertime hk √ Liverpool FC 0-15 Deucex √ pølsehat 32-29 Cheifs √ the-newfields 15-0 Lindboe Team √ Karlslunde HK 0-15 Lazio Handball √ THK Sonderjyske 0-15 Generalens tropper |
27/12 HOLD DER ER VIDERE TIL 4. RUNDE, ER MARKERET MED GRØN! √ Team Trosborg 0-15 Sala GF √ NumberOne 35-27 Lavic √ TEAM SLAUTER 15-0 Bjerringbro-Silkeborg √ Duckhamton Country Club 27-24 PV Superstarz √ HK Ludvig 34-28 Gadstrup HandballClub √ RØVED DT 0-15 team m.b √ Güthenburg HK 33-26 Roskilde Håndbold √ Ferslev Håndbold 39-33 Yastulu hk √ Vejen HK 31-18 Team_Crap √ Pløret Pingvin 0-15 Kaboha HK √ TeamJapp 32-19 Team-Olesen √ All. HK 0-15 Brøndby IF √ GUL SAFT 29-25 CB Greve √ Bolbronx 24-19 LooCo √ Rocco Superstars 0-15 TEAM SYDHAVSØERNE √ Koed IF 15-0 FC Pistol Pete √ FCK håndbold 15-0 team rupperduck √ Team Sparco 15-0 BØVS HK √ Smiff Gunners 38-29 Viborg HK College 1 √ team balling 30-32 john jerns tropper √ Diablo`s 28-29 Jokke HK √ IF Radulo 0-15 Octavia HK √ The Hurricanes 31-34 Coco Spánià √ Brabrand IF 15-0 Aarup BK √ team kakao 24-31 Team Kampus √ Nøvling IF 22-28 Sjakta United √ Shakertime hk 15-0 KN´s Team √ Deucex 15-0 Liverpool FC √ Cheifs 30-31 pølsehat √ Lindboe Team 0-15 the-newfields √ Lazio Handball 29-26 Karlslunde HK √ Generalens tropper 0-15 THK Sonderjyske |
2. Runde
6/12 HK Ludvig 15-0 v x i Team Trosborg 0-15 Ballerup Handball CLub GUL SAFT 15-0 Nuuk Freezers Güthenburg HK 15-0 Team-Rathje Hk NumberOne 15-0 Greve if Fc De Bedste 0-15 Sala GF Vester 0-15 Team Grundfos Seahawks Duckhamton Country Club 0-15 Odense Elite Ungdom Dallerne 0-15 KN´s Team Ferslev Håndbold 39-22 Flemløse HK PoWerS 0-15 Vejen HK team monjol 0-15 PV Superstarz Dragons 0-15 Gadstrup HandballClub Cheifs 0-15 Nibe HK RØVED DT 15-0 Harpiks HK Lindboe Team 15-0 HF Vestærø Pløret Pingvin 0-15 Bøllemis IF Radulo 0-15 FC ROAGER KFUM KBH. 0-15 team m.b THK Sonderjyske 28-24 Team hansi82 FCK håndbold 0-15 fc klivin TeamJapp 0-15 parkers Nøvling IF 15-0 Aarup Boldklub Koed IF 15-0 NS Dreamteam Yastulu hk 0-15 Gåserød HK mfg allstar 0-15 Team-Olesen Team Sparco 15-0 DISNEY land DT Viby IF 0-15 Roskilde Håndbold Shakertime hk 0-15 Nors United Diablo`s 0-15 Tordenskjolds Soldater Rocco Superstars 0-15 Vidar Sønderborg Team Rent-boys 0-15 team rupperduck Bolbronx 36-23 Zak´s Devils birkedeskov 0-15 Team_Crap The Hurricanes 15-0 team dolph TEAM SLAUTER 32-29 1.division!! Here we come Dopingcity 0-15 Brøndby IF Generalens tropper 0-15 De Skøre bowlere Team Bassemand 0-15 TEAM SYDHAVSØERNE Smiff Gunners 37-26 AnitaSkat Skt Owen 0-15 Kaboha HK team balling 0-15 sønderhald if Brabrand IF 29-26 Team Vojens Vognstrup 0-15 Viborg HK College 1 All. HK 15-0 Team Klovborg Lazio Handball 15-0 Big Bear HC Guds Rekrutter 0-15 LooCo YNWALFCBoys 0-15 john jerns tropper NordVest Mafia 0-15 CB Greve HT-87 0-15 FC Pistol Pete Team Kampus 15-0 The Mighty Duck Deucex 0-15 muhko team kakao 30-21 Team Tvis Holstebro Liverpool FC 0-15 Chelsea HK Dogg! 0-15 BØVS HK fc bruun 0-15 Jokke HK Sjakta United 35-29 Perri kildemosen 0-15 Octavia HK joma handball club 0-15 Karlslunde HK Emdrup HK 0-15 Lavic the-newfields 32-32 de røde lyn Coco Spánià 33-28 ravnstrup DT pølsehat 15-0 YOUNG GUNS HK Skive IK 0-15 Aarup BK |
13/12 HOLD DER ER VIDERE TIL 3. RUNDE, ER MARKERET MED GRØN! v x i 23-34 HK Ludvig Ballerup Handball Club 0-15 Team Trosborg Nuuk Freezers 25-24 GUL SAFT Team-Rathje Hk 0-15 Güthenburg HK Greve if 0-15 NumberOne Sala GF 0-15 Fc De Bedste Team Grundfos Seahawks 15-0 Vester Odense Elite Ungdom 0-15 Duckhamton Country Club KN´s Team 15-0 Dallerne Flemløse HK 18-40 Ferslev Håndbold Vejen HK 15-0 PoWerS PV Superstarz 20-31 team monjol Gadstrup HandballClub 18-28 Dragons Nibe HK 0-15 Cheifs Harpiks HK 0-15 RØVED DT HF Vestærø 0-15 Lindboe Team Bøllemis 0-15 Pløret Pingvin FC ROAGER 0-15 IF Radulo team m.b 17-29 KFUM KBH. Team hansi82 0-15 THK Sonderjyske fc klivin 0-15 FCK Håndbold parkers 0-15 TeamJapp Aarup Boldklub 0-15 Nøvling IF NS Dreamteam 0-15 Koed IF Gåserød HK 0-15 Yastulu hk Team-Olesen 20-32 mfg allstar DISNEY land DT 0-15 Team Sparco Roskilde Håndbold 0-15 Viby IF Nors United 0-15 Shakertime hk Tordenskjolds Soldater 0-15 Diablo`s Vidar Sønderborg 0-15 Rocco Superstars team rupperduck 0-15 Team Rent-boys Zak´s Devils 0-15 Bolbronx Team_Crap 0-15 birkedeskov team dolph 0-15 The Hurricanes 1.division!! Here we come 27-30 TEAM SLAUTER Brøndby IF 15-0 Dopingcity De Skøre bowlere 0-15 Generalens tropper TEAM SYDHAVSØERNE 15-0 Team Bassemand AnitaSkat 0-15 Smiff Gunners Kaboha HK 21-33 Skt Owen sønderhald if 0-15 team balling Team Vojens 30-31 Brabrand IF Viborg HK College 1 24-30 Vognstrup Team Klovborg 0-15 All. HK Big Bear HC 0-15 Lazio Handball LooCo 0-15 Guds Rekrutter john jerns tropper 15-0 YNWALFCBoys CB Greve 15-0 NordVest Mafia FC Pistol Pete 0-15 HT-87 The Mighty Duck 0-15 Team Kampus muhko 0-15 Deucex Team Tvis Holstebro 27-33 team kakao Chelsea HK 0-15 Liverpool FC BØVS HK 0-15 Dogg! Jokke HK 0-15 fc bruun Perri 25-30 Sjakta United Octavia HK 15-0 kildemosen Karlslunde HK 15-0 joma handball club Lavic 0-15 Emdrup HK de røde lyn 0-15 the-newfields ravnstrup DT 25-29 Coco Spánià YOUNG GUNS HK 0-15 pølsehat Aarup BK 0-15 Skive IK |
Venlig Hilsen PatrickHJ
Manager Brabrand IF
Landstræner Danmark
GM og MOD